Wycieczka do Płockiego Ogrodu Zoologicznego

          Dnia 7 czerwca starszaki z Punktów opieki nad dziećmi do lat 3 „Bajkowy Zakątek” i „Zaczarowana Kraina” odwiedziły Płocki Ogród Zoologiczny. Za cele wycieczki obrano obcowanie z przyrodą, naukę o gatunkach zwierząt żyjących na różnych kontynentach Ziemi, a także…dobrą zabawę!

          Spacer obfitował w ogrom wrażeń na widok takich zwierząt jak: słonie, zebry,żyrafy,lwy, surikatki  i wiele innych. Nie mniej zachwytu wywołały u dzieci nasze  rodzime kózki, które mogliśmy pogłaskać i nakarmić w „mini-zoo”.

         Po długim spacerze nadszedł czas na odpoczynek i w tym celu cała grupa udała się na piknik na trawce, gdzie w pięknych okolicznościach przyrody mogliśmy zjeść II śniadanie. Doskonałym zwieńczeniem wycieczki i ochłodą przed drogą powrotną do Gostynina , były zjedzone przez dzieci lody.

        Nie sposób nie wspomnieć o naszych dzielnych maluchach, które podczas całej wycieczki spisywały się na medal. Większość z nich uczestniczyła w samodzielnej wyprawie po raz pierwszy !

Wyprawa do ZOO okazała się być wspaniałą lekcją w terenie, pełną wrażeń i pozytywnych emocji! To pierwsza zewnętrzna i dalsza wycieczka maluchów z punktów opieki…ale na pewno nie ostatnia!