Dzień Strażaka. Z wizytą w Komendzie Powiatowej Straży Pożarnej w Gostyninie.

Z okazji zbliżającego się Dnia Strażaka, które przypada na dzień 4 maja, dwie najstarsze grupy dzieci z Punktu opieki nad dziećmi do lat 3 „Bajkowy Zakątek” wybrały się na wycieczkę do Komendy Powiatowej Straży Pożarnej w Gostyninie by poznać, a co niektórzy – utrwalić 🙂 specyfikę pracy strażaka.

Podczas wizyty dzieci skorzystały z możliwości uczestnictwa w zajęciach w sali edukacyjnej OGNIK, gdzie dowiedziały się jakie zagrożenia mogą  ich spotkać w bliskim i dalszym środowisku życia oraz poznały umiejętności zachowania się w sytuacji wystąpienia zagrożenia pożaru. Maluchy miały możliwość założenia kasków i strojów strażackich, co sprawiło im niemałą frajdę!

Kolejnym punktem wycieczki było zejście do garaży, skąd wyjechał na zewnętrzny parking wóz strażacki. Dzieci mogły dokładnie go obejrzeć i usiąść w jego kabinie. Zapoznały się ze sprzętem strażackim i z ciekawością obejrzały prezentację pełnego ubioru strażaka, przygotowującego się do wyjazdu na akcję gaszenia pożaru.

To była kolejna udana wizyta, która na pewno długo zostanie w pamięci dzieci. Strażakom serdecznie dziękujemy za miłe przyjęcie i poświęcony nam czas.W podziękowaniu dzieci przekazały na ich ręce kartkę okolicznościową i słodkie co nieco:)