Dzień Piłkarza

10 września przypada Dzień Piłkarza – święto ustanowione czterdzieści siedem lata temu, obecnie nieco zapomniane – a szkoda, bo przypominać ono powinno o najpiękniejszych dniach polskiej piłki nożnej.

Tego dnia 1972, nasza reprezentacja piłki nożnej na stadionie w Monachium zmierzyła się z drużyną Węgier. Stawką starcia były złote medale olimpijskie.

Drużyna pod przewodnictwem Kazimierza Górskiego, dokonała wówczas tego, co nie udało się wcześniej żadnej polskiej drużynie w grach zespołowych – dostała się do finału.

Po końcowym gwizdku arbitra kibice skupieni przed telewizorami mogli usłyszeć szloch komentującego ten mecz Jana Ciszewskiego i słynne zdanie: „I cóż ja mam państwu powiedzieć? Czterdzieści lat na to czekałem…”.

My chyba tak długo nie będziemy musieli czekać, bo już teraz widzimy, że naszym małym zawodnikom doskonale idzie opanowanie piłki! Podczas wspólnych, ruchowych zabaw na korytarzu, gole wpadały do bramki jeden za drugim! A kto wie, może wyrośnie nam jakiś znany piłkarz 🙂

Ten dzień, dzieci upamiętniły także wykonaniem prac plastycznych w tematyce piłki nożnej.